tuğba saçıntı
Tuğba Saçıntı
Tüm Başlıklar

Doğal bir yaşama adım atmak, şehrin gürültüsünden de stresinden de kurtulmak isteyen binlerce kişi köy yaşantısını arıyor. Bakması bile huzur veren köy evleri şimdilik çok uzaklarda olsa da o evlerde yaşama hayali bile birçoğumuzu mutlu etmeye yetiyor.

Köylerdeki sakin yaşam büyük şehirlerde yaşayan milyonlarca kişiyi cezbediyor. Doğa ile iç içe, sade ve stresten uzak köy evlerine duyulan özlem önlenemez bir şekilde yükseliyor. Şehrin gri betonarme yapılarının aksine manzaralı, ferah bahçeleri olan, sevimli ve bakması bile huzur veren köy evleri özelinde hazırladığımız bu yazımızda sizi çok kıskandıracak görseller bekliyor.

1.

Hem modern hem de geleneksel yaşam tarzlarından izler taşıyan bu taş köy evi, bakması bile huzur veren 7 köy evi listemizin ilk sırasında bulunuyor. Gösterişten uzak, geniş bahçesi olan ve oturma alanının konforu ile hepimizi kıskandıran bu evde yaşamanın hayali bile güzel geliyor. Pencerelerinin sadeliğinden terastaki saksılara, ahşap merdivenden bol yeşilli manzarasına bu evle ilgili tüm detaylar köy hayatını özletiyor.

2.

Bir dağ köyünde görüp görebileceğiniz en muhteşem evlerden birini sizin için seçtik. Ahşap malzemeden inşa edilen, yemyeşil bir doğanın kalbinde bulunan ve geniş pencereleri ile manzaraya doymak isteyenlere hitap eden bu eve bakması bile huzur vermiyor mu? Bu evin bahçesinde kahvaltı yapmak da kitap okumak da sohbet etmek de dünyanın en keyifli aktivitesi haline gelebilir!

3. 

Herkesin hayalindeki köy evi farklıdır; kimi geleneksellik taraftarıdır kimiyse modernizm etkisini arayanlardan. Tercihler ne olursa olsun bu şirin köy evinin çekimine karşı durmak neredeyse imkansızdır. Yemyeşil bahçesi, minimal tasarımı, ahşabın tüm sıcaklığını yansıtan bahçe aksesuarları ile baktıkça huzur veren köy evi, bizim gönlümüzü fethetmeyi başardı.

4.

Eski göründüğüne bakmayın ne yaşanmışlıklar vardır bu evde, kim bilir? Upuzun ağaçların gölgesine sığınan, yeşili reddetmeden yeşiller içinde varlığını sürdüren bu ev baktıkça huzur veren köy evleri listesine girmeyi sonuna dek hak ediyor. Belki kendine ait güvenlikli bir bahçesi yok ama üst kattaki penceresinden bakma düşüncesi bile insanı bambaşka diyarlara götürüyor.

5.

Bakınca bile huzur veren köy evleri arasından seçim yapmak çok zor olsa da bu evi görünce kayıtsız kalamadık. Yosunlanan merdivenleri, bahçesindeki ağaçlar, çiçek saksıları ve yalın mimarisi ile bu köy evi tüm iltifatları sonuna dek hak ediyor. Lüks değil ama huzur arayanların hayallerini süsleyen bu köy evine biz bayıldık, peki ya siz?

6. 

Muhteşem bir evle karşınızdayız! Yeşillerin içinde özenle düzenlenen bahçesi ve zarif mimarisi ile kalbimizi çalan bu köy evinde yaşamak için neler feda edilmez ki? İçerisinde belli belirsiz yanan ışık, kapıya canlılık katan mor çiçekler, bahçeyi süsleyen taş heykeller… Tüm detayları ile göz kamaştıran bu ev belki kalabalık aileler için değil ama yalnızlığı sevenler için tüm dertlere deva olabilir!

7.

Kalabalık aileler için inşa edilen bu büyük köy evinin en sevdiğimiz kısmının görselini sizlerle paylaşıyoruz. Ahşap ile taşın birlikte kullanıldığı bu oda muhteşem görünüyor. Özenle dizayn edilmiş bahçesi, bahçede yer verilen heykeller ve taşla aşk yaşayan ahşap ve tuğla malzemeler bu evi kendi kategorisinde eşsiz kılıyor.