tuğba saçıntı
Tuğba Saçıntı
Tüm Başlıklar

Gelin birlikte rüya gibi bahçelere, konfora ve göz alıcı bir ihtişama sahip evlerin dünyasına adım atalım. Bu yazımızda birbirinden güzel 7 müstakil bahçeli ev modeli bulabilirsiniz.

“İnsan burada yaşlanmaz!” denen evler vardır. O evlerde yaşanabilecek konfor ve pencereden bakılınca tanık olunan manzara insanı kendinden geçirir. Rüya evler, hem umut hem de çaresizlik hissini aynı anda yaşatabilir. Tasarımları ile göz dolduran, sahip oldukları imkanlarla hayal kurdurup hayat amacına dönüşebilecek evler sizleri bekliyor. Hazırsanız, başlıyoruz.

1. Zarif ve Göz Alıcı 

Bu müstakil bahçeli evin adı OL JOGI! Kenya’nın başkenti Nairobi’ye 45 dakikalık mesafede bulunan bu rüya villa Laikipia Plateau’da konumlanıyor. Bölgedeki vahşi yaşam hüküm sürse de bu evin sınırlarında yaşayanlar güvenli ve konforlu ortamın keyfini çıkarabiliyor. Bölgedeki en lüks evler arasında yer alan OL JOGI doğanın kalbinde yer alıyor.

2. Dingin ve Huzurlu

Geniş bir bahçe, gün ışığından maksimum derecede yararlanmak için tasarlanmış müstakil bir ev… Bu hayattan daha fazla ne istenebilir ki! Bu görseldeki tasarıma sahip bir evde yaşamak da yaş almak da ayrı bir keyif haline gelebilir. İki katlı ve betonarme özellikteki bu yapı kalabalık ailelerin ihtiyaçlarına yanıt verebilir. Dingin ve huzurlu bir atmosfere sahip Japon tarzı bahçesinde keyifli vakit geçirmek insanı şehir hayatının kaosundan çok uzaklara götürebilir.

3. Doğa ile İç İçe

Toprak tonlarının hakim olduğu, geniş pencerelerinden güneş ışığını yaşam alanlarına buyur eden, geniş bahçeli ve minimal tasarıma sahip bu müstakil bahçeli ev modeli birçoğumuzun hayallerini somutlaştırıyor. Geniş bahçesinde yenecek akşam yemekleri, ailecek yapılacak kahvaltılar ve edilecek sohbetler hayal kurduruyor.

4. Muhteşem Bir Ortam

Müstakil evlerden beklentinizi yükseltecek bir ev modeli ile karşınızdayız. Geniş bahçesi, kullanışlı açık alanı, yemyeşil ortamı, geniş terası ve kullanım alanı sıkıntısı yaşanmayacak balkonları bu evi eşsiz kılıyor. Çok gösterişli olmasa da işlevsel tasarımı ile beğeni toplayan bu bahçeli müstakil ev modeli huzurlu bir ortamda yaşama hayali kuranların kalbini fethediyor.

5. Göz Alıcı Bir Lüks

Deniz, havuz, yeşil bir ortam, büyük bir ev; istenilen her özellik resimdeki bu villada bir arada bulunuyor. Geniş kullanım alanı ve devasa pencereleri kadar evdeki lüks yansımalar da dikkat çekiyor. Aşırı huzurlu bir yaşam vadeden ama konforu da aynı derecede önceliklendiren bir tasarıma sahip olan bu villa odalarına özel balkonları ile de rüyaları süslüyor.

6. Sıra Dışı Hayatlar

Geniş bir bahçe, kişisel kullanıma ayrılmış bir havuz, mahremiyeti sağlarken gün ışığına buyur eden bir tasarım… Resimdeki tripleks villa adeta hayatları sorgulatıyor. Geniş bahçesinde yapılabilecek aktiviteler düşünüldükçe bu evde insanın canının sıkılmasına neredeyse imkansız gözüyle bakılıyor. Siz ne dersiniz? Bazıları neden bu kadar şanslı oluyor?

7. Modern Tasarım Lüksü

Kişiselleştirilmiş konfor diye işte buna denir! Modern mimarinin en güzel örneklerine duyulan ilgi işte böyle enfes tasarımların ortaya çıkmasına neden oluyor! Sıra dışı özelliklere sahip bu müstakil bahçeli ev mütevazilikten uzak olsa da havuz konforu ve gün ışığı etkisi bu evin en önemli ayrıcalıkları arasında yer alıyor. Bahçesindeki yeşillik ise aranıp da bulmakta zorluk yaşanan lüks olarak yorumlanıyor.