tuğba saçıntı
Tuğba Saçıntı
Tüm Başlıklar

Son yıllarda hem dünyada hem de ülkemizde tercih edilme sıklıkları artan prefabrik evler muhteşem tasarımları ile dikkat çekiyor. Bu yazımızda ilham veren prefabrik ev modeli örnekleri bulabilirsiniz, sizi görsel bir şölene davet ediyoruz.

Meraklısına İlham Verecek 7 Prefabrik Ev Modeli

Temel betonu hazırlandıktan sonra bir hafta ile 10 gün arasında tamamlanabilen, inşa edilen evlerde kolaylıkla değişim yapma imkanı sağlayan, başka bir yere monte edilebilen, tasarımları ile dikkat çekip sağlamlığı ile endişeleri azaltan prefabrik evler ülkemizde yaygınlaşıyor. Prefabrik evlerin avantajları hakkında bilgi sahibi olanlar arsa satın alıp gerekli izinleri tamamladıktan sonra kendilerine en çok hitap eden prefabrik ev modelleri arasından tercih yaparak kısa sürede evlerine yerleşme ayrıcalığı ile taşınıyor. Prefabrik evlerin sunduğu avantajlar göz alıcı tasarımlarla birleştiğinde daha belirgin hale geliyor. İşte, tasarımı ile meraklısına ilham veren prefabrik ev modelleri…

1.

Tek katlı bu modern yapı klasik bir betonarme değil; tasarımın gücü ile göz alıcı bir prefabrik ev örneği! Ahşap ve füme renklerin uyum içerisinde kullanıldığı prefabrik evde geniş camlı bölmeler dikkat çekiyor. Gün ışığından maksimum derecede yararlanılmasını sağlayan bu modern tasarımda minimalizm etkileri baskınlığını hissettiriyor ve evin doğallığını destekleyen bahçe de bu ev modelini ilham veren örnekler arasına sokuyor.

2.

Prefabrik evler artık göz kamaştırıyor! Tüm ailelerin ihtiyaçlarına uygun olarak tasarlanan hazır yapılar modern mimarinin eşsiz örnekleri ile yarışıyor. Bu resimde yer alan prefabrik ev modeli manzaraya doymak ve güneş ışığından maksimum derecede yararlanmak isteyenlerin beğenisini kazanıyor. Bahçeye uzanan sütun doğal bir park yeri yaratırken zeminde kullanılan parkeler evin doğa ile bütünleşmesini sağlıyor.

3.

Birbirinden ayrı inşa edilmiş iki kısımdan oluşan, birbirine göze hoş gelen bir bağlantı ile birleştirilen prefabrik ev sade çizgileri ile ilham veriyor. Fonksiyonel özellikleri ilk bakışta dikkat çeken, oturma alanının muhteşem bir şekilde aydınlatıldığı ve aile bireylerinin mahremiyetinin önceliklendirildiği prefabrik ev modeli sizi de kırsala yerleşmeye ikna etmiyor mu?

4.

Çizgiler ve tasarım standart; kabul ediyoruz. Renkler, veranda ve manzara ise sıra dışı! Bu mütevazi prefabrik ev büyük ailelerin ihtiyaçlarını karşılamaktan çok uzak olsa da huzur dolu bir kaçış için reddedilemeyecek bir albeni yaratıyor. Göl kıyısında ormanın korumasında bu muhteşem evi sizlerle paylaşmadan duramadık. İlham arayanlar eminiz ki bu evle ilgili hayal kurmaya çoktan başladı!

5.

Eskitilmiş dış cephe, muazzam bir çatı, efsane pencereler; ne ararsanız bu prefabrik ev modelinde bulunuyor. Loft tarzı özellikler taşıyan prefabrik ev modelinde ışığın gücü maksimum oranda yaşanıyor. Evin hem ön hem de yan cephesinde devasa pencereler bulunuyor ve tüm manzara ev sakinlerinin ayaklarının altına seriliyor. Meraklısına ilham vereceğini düşündüğümüz bu prefabrik ev modeli şehir hayatından uzaklaşma cesareti arayanlar için bire bir! Sizce de öyle değil mi?

6.

Kelimelerin tükendiği andayız! Tamamen ev sahiplerinin konforu için tasarlanan bu prefabrik ev tasarımı ile herkesi kıskandıracak özelliklere sahip. Geometrik şekillerin tasarımdaki hakimiyeti ilk bakışta hissediliyor. Geniş camlar göl kıyısında yaşamanın tüm ayrıcalıklarını hissettiriyor. Peki ya o veranda? İnsanın gerçekten yaşadığını hissetmesi için bu eve sahip olması yetiyor.

7.

Doğanın içerisinde modern bir tasarım harikası olarak nitelendirilebilen bu prefabrik ev çok dikkatlice tasarlanmış olduğunu gözler önüne seriyor. Evin ön cephesinde zeminden çatıya dek uzanan camlı bölmeler yer alıyor. Dahası yatak odası olduğunu tahmin ettiğimiz yan cephede camlı özel bir bölme de bulunuyor. Manzaranın tadını sonuna kadar yaşatacak özelliklerle donatılan prefabrik ev modeli ilham arayanlara ilaç oluyor.