ufuk saçıntı
Ufuk Saçıntı
Tüm Başlıklar

Neden Serdivan ? Konut Alıcıların İlk Tercihi Neden Hep Serdivan ?

Sakarya'nın batı kısmında yer alan yüzölçümü yaklaşık 11 hektar 24 Mahalleden oluşan Serdivan İlçesini biraz yakından tanıyalım.

SAKARYA ÜNİVERSİTESİ

Sakarya üniversitesi Esentepe Kampüsü(Merkez kampüs) burada bulunmaktadır. Her yıl bu kampüste okuyan yaklaşık 45.000 öğrenci Serdivan ilçesini ikametgah adresi olarak belirlemektedir. Öğrenci yurtları 1.sınıf öğrencilerinin ilk tercihi olmaya devam etsede 2.sınıf itibariyle genellikle Kemalpaşa mahallesinde bulunan faturalar dahil eşyalı şekilde kiralanan apart daireler yoğun rağbet görmektedir. Bu durum çevre illerde ki yatırımcıların özellikle İstanbul yatırımcılarının ilgisini çekmiştir. 2010 yılından sonra şehrin büyük müteahit firmaları bu konuda yatırımlarını artırmış ve şehir içi veya dışından bir çok yatırımcıyı kira getirili mülk alımı konusunda apart alımına yönlendirmiştir. Apartlar ortalama 55 m² - 65 m² arasında ve yine genellikle 2+1 şeklinde dizayn edilmiş faturalar dahil sistemde 650₺-700₺ seviyesi fiyatlarla kiralanmaya başlamıştır, satış fiyatları ortalama 75.000₺ - 90.000₺ arasında değişkenlik göstermiştir.

Aradan geçen 9 yılda apart yoğunluğu Kemalpaşa mahallesini hem öğrencilerin ilk tercihi konumuna getirmiş hemde bu bölgede cafe restorant sektörünün önünü açmıştır. Şuanda güncel apart piyasası ortalama 1100₺ kira bedeliyle başlamakta ve apart fiyatları için 140.000₺ uygun kabul edilmektedir.

SERDİVANDA GEZİLECEK YERLER

  • Serdivan Kafeler Sokağı
  • Avm'ler
  • Kırantepe

SERDİVAN KAFELER SOKAĞI

Apartlar bölgesine dönüşen kemalpaşa mahallesi üniversite öğrenci nüfusunun büyük kısmını ağırlarken değer kazanmış , öğrencilerin vakit geçirebilecekleri alan ihtiyacı şehrin girişimcileri tarafından kafe/restorant yatırımı çözülmüştür. Tabiki tüm bu gelişmelerin 10 yıllık bir zaman diliminde son derece hızlı şekilde oluşmasında Serdivan Belediyesinin hızlı ve kalıcı çözümleri takdire şayandır.

Kafe yatırımlarının artması ve öğrencilerin mavi durak noktasını buluşma noktası haline getirmesi, Serdivan Belediyesinin kafeler sokağı yatırımı yol düzenlemeleri ve aydınlatmaları tüm Sakaryalının gözünü bu bölgeye çevirmesine ve yıllardır süregelen çark caddesi buluşma noktası üstünlüğünü Serdivan Bağlar caddesi nam-ı diyar Kafeler Sokağına bırakmasına sebep olmuştur.

AVM'LER

Agora AVM

Serdivan AVM

Serdivan Avm ve Agora Avm rekabeti şehrin ilk Avm'si Ada Center'ı unutulmaya mahkum etmiş, ziyaretçilerini ise Arabacıalanı mahallesinin ışıklı dünyasında benim yaşamam gereken yer burası rüyasına kaptırmıştır. 

SERDİVAN YAMAÇ PARAŞÜTÜNDE BATININ İLK TERCİHİ

Yılın büyük bölümü uçuşa elverişli , İstanbul metropolüne yakın. Türkiye'nin en çok tercih edilen yamaç paraşütü bölgelerinden birtanesi Kırantepe yine Serdivan'da. Kırantepe tutkunları muhteşem bir manzaraya doğru atlayışlarını gerçekleştiriyorlar, onların atlayışları ise bizim muhteşem manzaramız. Yamaç paraşütü merakı olan adrenalin ve spor tutkunları için Sakarya Sportif Havacılık Klubü eğitmenleri hoca kontrolünde iki kişilik atlayış fırsatı ve eğitim olanağı vermekte.

HASTANELER

4 farklı hastane ile sağlık hizmetlerine anında ulaşma kolaylığı Serdivan'ın cazibelerinden sadece birtanesi. Serdivan'da bulunan hastaneler ve bu hastanelerin iletişim bilgileri ;

Özel Adatıp Hastanesi

Tel : 0264 888 1 999

Web Site :  adatıphastanesi.com/sakarya

Özel Konak Hastanesi

Tel : 0264 274 70 70

Web Site : konakhastanesisakarya.com

Sakarya Toyotosa Acil Yardım Hastanesi

Tel : 0264 229 42 00

Web Site : toyotosadh.saglik.gov.tr

Sakarya Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi

Tel : 0264 229 04 50

Web Site : sakaryaadsh.saglik.gov.tr

ASEM MOBİLYACILAR ÇARŞISI

1995 yılında 67 dönüm arazi üzerine kurulan ASEM Mobilyacılar Çarşısı 150 firma ile İstiklal mahallesinde tüm şehirin mobilya ihtiyacını karşılamaya devam ediyor. Sağladığı istihdam ve ekonomik katkı ile Serdivan'ın incilerinden birtanesi de ASEM.

 

SERDİVAN YAZLIK BÖLGESİ

Köprübaşı mh. , Vatan mh. , Orta mh. şeklinde üç mahalleye bölünmüş eski yazlık köyü. Yazlık Sakarya'nın en hızlı gelişen bölgelerinin başında geliyor diyebiliriz. İmara açılmasının ardından irili ufaklı tüm müteahit firmaların mutlaka bir şantiyesi bulunan konut yapımının ve satımının son 6 yılda en fazla olduğu bölge. Yazlık bölgesi büyük siteleri, tek bloklu evleri ile düz bir alanda şık bir yaşam alanı haline geldi. Küçük esnafların dükkan açmak için yarıştığı, konut ve arsa fiyatlarının son 6 yılda sürekli arttığı herkese kazandıran ve kazandırmaya devam edecek bölgesi. Camili - Merkez - Kampüs üçgeninin ortasında yer alan Yazlık bölgesi doktorlardan , memurlara , polis ve askerlerden şehir esnafına kadar herkesi buluşturdu. 

Final okulları , Teksen koleji , Beşsekiz ortaokulu , Şehit Ömer Halisdemir Kız Öğrenci İmamhatip Lisesi , Mehmet Zümra Kuş Ortaokulu , Yunus Emre İlkokulu , Şehit Üstteğmen Selçuk Esedoğdu Anadolu Lisesi , Serdivan Anadolu İmamhatip Lisesi ile okullar açısından oldukça zengin bir bölge.

Bölgenin heryerinde bulunan süper marketler konforunuza katkı sağlamakta. A101 , BİM , Essen , Şok , Hakmar , Seç market , Adadakiler bölgede ulaşabileceğiniz süper marketlerden bazıları. Serdivan / Yazlık bölgesi konut alımlarında uzun zaman daha Sakarya'da ilk tercih olmaya devam edecek gibi görünüyor.