tuğba saçıntı
Tuğba Saçıntı
Tüm Başlıklar

Mutfak dekorasyonunuzu yenilemek için yeni bir fikir arıyorsanız tadilat işlemlerinize başlamadan önce detaylı düşünmeli; mutfağınızın alanı kadar konforunuzu arttıracak unsurları da değerlendirmelisiniz.

Kim geniş ve ferah bir mutfak istemez ki! Elbette hepimiz mutfak dekorasyonu ile ilgili belli beklentilere sahibiz. Mutfakta yemek yenecek bir alan oluşturmak, mutfak aydınlatmasını mükemmelleştirmek ve mutfaktaki hareket alanını genişletmek için sizlere birbirinden ilham verici mutfak dekorasyonu örneklerini sunacağız. Siz de maliyet hesaplaması yaparak uzmanlardan destek alabilir, hayalinizdeki mutfağı belirleyip tadilat sürecini başlatabilirsiniz.

1.

Geniş bir alan, minimal tasarıma sahip mutfak mobilyaları, özenle seçilmiş mutfak avizeleri ve gözü rahatlatan renklerin kullanıldığı bu mutfak tasarımı örneği zarifliği ile dikkat çekiyor. Davlumbazın kenarında tuğla desenli duvar kağıdı, mutfak dekorasyonuna ayrı bir hava katıyor. Gün ışığından maksimum derecede yararlanılan ve beyaz hakim rengiyle iç açan bu mutfakta canlı bitkiler de göz kamaştırıyor.

2. 

Her mutfakta mutfak dolapları kullanma zorunluluğu vardır diyenlere inat renklerin tüm canlılığı ile ortaya çıktığı bu mutfak dekorasyonu örneği Retro zevkleri olan kişilerin tercihleri arasında yer alıyor. Canlı çiçeklerin kullanıldığı ve ahşabın sıcaklığının ön plana çıktığı bu cesur mutfak dekorasyonu ilham arayan kişilerin aklını çeliyor.

3.

Kendilerini renklerle ifade etmek ve mutfaklarında maksimum canlılık isteyenlerin büyük beğenisiyle karşılaşan bu mutfak dekorasyonu örneğinde cilalı mutfak dolapları dikkat çekiyor. Zemin karolarındaki hareketli desenler ve mutfak dolaplarının rengi ilk etapta göz yoruyormuş gibi değerlendirilse de cesur tercihleri olanlar bu mutfağa bayılıyor!

4. 

Minimal ve bembeyaz bir mutfağın hayalini kuranların karşı koyamadığı bir tasarım var şimdi sırada. Mutfak dolaplarının tüm fazla eşyaları sakladığı beyaz mutfakta mutfak gereçleri beyazın duruluğu ile tezat oluşturuyor. Aksesuarlar yalın bir şekilde kullanılmış ve gün ışığından en verimli şekilde yararlanılabiliyor.

5.

Catherine Kwong imzası taşıyan bu mutfak tasarımı çağdaş bir klasikliğe vurgu yapıyor. Çelik grisi dolaplar koyu lacivert bir mutfak adası, tuğla fayanslar, açık mavi mutfak dolapları ve krem duvar ile bütünleşiyor. Mutfakta kullanılan çelik raflar hem aksesuarlar hem de mutfak gereçleri için saklama alanı oluştururken çok çekmeceli dizaynlar mutfağın kullanışlılığını arttırıyor.

6.

Rustik dekorasyonun en göz alıcı örneklerinden biri olarak kabul edilen bu mutfak tasarımında her şey dengeli bir şekilde kullanılmış. Kiremit renkli mutfak dolaplarına ahşabın sıcaklığı eklenmiş ve beyaz da dengeleyici renk olarak kullanılmış. Geniş pencereler mutfağa gün ışığını buyur ederken mutfaktaki sarkıt avizeler tüm ihtişamıyla mutfak atmosferini tamamlıyor.

7.

Cilalı ve modern mutfak dolapları sizin zevkinizi yansıtmıyorsa sıra dışı mutfak tasarımları aradığınız olabilir! Bu mutfak dekorasyon örneğinde gördüğünüz gibi tavanı su yeşili, duvarları gül kurusu tercih edebilirsiniz. Ahşap sandalyelerle bütünleşen petrol mavisi mutfak adası ile mutfağınızda marin rüzgarları estirebilir, krem mutfak dolapları ile renkli ve uyumlu kişiliğinizi yansıtabilirsiniz.

8.

Açık bir mutfağınız varsa ve mutfağınızın dekorasyonu ile göz kamaştırmasını istiyorsanız bu resimdeki tasarımı uygulamayı deneyebilirsiniz. Yeşil, ahşap rengi ve krem tonlarının uyumlu bir şekilde kullanıldığı tasarım sayesinde evinizde doğanın ezgilerini duyabilirsiniz. Yeşil bitkileri açık mutfak dolaplarını renklendirmek için kullanabilir, mutfak gereçlerinizi bakır tonlarında seçerek muhteşem bir uyum yakalayabilirsiniz.

9. 

Mark D. Sikes tarafından tasarlanan mutfak, eminiz ki sizin de içinizi açıyor. Okyanus esintilerini denizden uzak yerlerde bile hissetmenizi sağlayan bu tasarımda lacivert ve beyaz tonları birbirini dengeliyor. Ahşap renkteki sandalyeleri tamamlayan lacivert puantiyeli beyaz minderler ve mavi ile beyazı birleştiren aksesuarlar bu mutfağın albenisini arttırıyor.

10.

Mutfağınız için sıra dışı, modern ama aynı zamanda göz alıcı bir dekorasyon istiyorsanız bu örneğimizdeki detayları siz de uygulatabilirsiniz. İşlevsel olduğu kadar şıklığı ile de dikkat çeken bu mutfak tasarımında gri ve siyah tonlarının muhteşem birlikteliğini görüyorsunuz! Çekmecelerdeki gold detayları, mutfak gereçlerinin sergilendiği dekoratif unsurları ve bütüncül görünümü ile bu mutfak göz ardı edilmesi zor bir etki yaratıyor.