ufuk saçıntı
Ufuk Saçıntı
Tüm Başlıklar

Ev almanın giderek zorlaştığı, ev alma ihtiyacının ise sürekli arttığı bir dönemde yaşıyoruz. Gayrimenkul yatırımlarının elzemliğinin değişmemesinden ve konut projelerinin değerinin eksilmemesinden yola çıkarak bu yazımızda sizler için konut projelerini değerli kılan unsurları ele alacağız. Siz de ev almayı düşünüyorsanız yazımızdaki bilgilerden de yola çıkarak kendiniz ve aileniz için en doğru tercihi yapabilirsiniz.

1. Konut Projelerinde Güvenlik Sorunu Çözülüyor

Konut projelerinin en önemli avantajlarından biri şüphesiz güvenlik sorununun çözülmesidir. Konutların toplu olarak bulunduğu ve kendine özel arazisi olan konut projeleri adeta bir şirket misali yönetilir. Konut projelerinin ihtiyaçları önceden belirlenir ve bulunduğu muhitten bağımsız olarak sakinleri güvenlik şirketlerinin güvencesiyle yaşayabilir. Konut projeleri 7 gün 24 saat güvenlik kameraları ile izlenir ve güvenlikleri özel güvenlik hizmeti vermeye yasal izni olan şirketler tarafından sağlanır. Dolayısıyla günümüzde ailelerin en çok çekindiği güvenlik açıkları da konut projelerinde standart bir apartmandakinden çok daha az olur. Konutların bulunduğu bölgeye herkesin girememesi, yalnızca adres göstererek telefonla iletişime geçildikten sonra yaşam alanına girmenin mümkün olması, ortak alanların güvenlik kameralarıyla izlenmesi ve alanda güvenlik görevlilerinin devriye atması konut projelerinde yaşayan kişilerin güvenlik endişelerini büyük ölçüde azaltır. Günümüzde bu, büyük bir ayrıcalıktır.

2. Konut Projelerinde Çevre Düzenlemesi Vardır

Çevre düzenlemesi çalışmaları sayesinde konut projelerinde yaşayanlar daha nezih ve özenli bir yaşam kalitesine kavuşabilirler. Bakımsız bir ortamdan ziyade evlerinden dışarı çıktıkları anda özenle dizayn edilmiş bir çevreye adım atabilirler. Güvenliği sağlanan aynı zamanda çevre düzenlemesiyle de sakinlerinin içini ferahlatan konut projelerinde yaşamak hem konforlu hem de ayrıcalıklı bir hal alır.

3. Konut Projelerinde Otopark Sıkıntısı Yaşanmaz

Araç sahiplerinin büyük şehirlerdeki en büyük sıkıntılarından biri park yeri bulmaktır. Araçların güvenli bir şekilde park edilmesi için yer bulmak özellikle akşam saatlerinde zorlu bir mücadele gerektirebilir. Ancak konut projeleri önceden tüm ihtiyaçlar belirlenerek tasarlandığı için kapasitelerine uygun otoparklar da içerir. Böylece sakinler park sıkıntısı da çekmez gece boyunca araçlarının güvenliği için de endişelenmek zorunda kalmaz.

4. Konut Projelerinde Sosyal Yaşam Alanları Bulunur

Doğa ile iç içe bir yaşam sürme hayaline erişilmesi artık çok zor, her yer asfalt her yer çok katlı binalar ve dolayısıyla çocuklar kadar yetişkinler de şehir hayatına mahkum oluyor. Konut projelerinde ise durum biraz daha farklı; sosyal yaşam alanları konut projelerinin sakinlerinin hayat kalitesini arttırıyor. Birçok konut projesinde çocukların güvenliğinin ön planda tutulduğu oyun alanları, spor yapılabilecek yürüyüş ve bisiklet parkurları yer alıyor. Sosyal imkanlar genişledikçe konut projeleri sakinlerinin tüm ihtiyaçlarını karşılar hale geliyor ve bu sayede konut projelerinde yaşayanların aktivite seçenekleri arttırılıyor.

5. Lansman Fiyatları Karlılık Sunuyor

Konut projeleri henüz tamamlanmadan indirimli fiyatlarla bu projelerden daire almak mümkün oluyor. Proje tamamlanmadan önce verilen kararlar proje tamamlandıktan sonra yüksek karlılık bırakabiliyor. Aynı zamanda inşaat şirketleri ile bankalar arasında özel anlaşmalar da yapılabildiğinden konut projelerinden ev almak isteyenler cazip kredi imkanları ile karşılaşabiliyor. Ev oturulabilir duruma geldiği andan itibaren ise ev sahiplerinin prim yapma ihtimali yükseliyor.