ufuk saçıntı
Ufuk Saçıntı
Tüm Başlıklar

Evini değerinde satmak isteyenlere deneyebilecekleri yolları açıklıyoruz! Siz de evinizi değerinde satmak istiyorsanız tavsiyelerimizi hayata geçirebilirsiniz.

Ev kontratı imzalayan alıcı

Ev satmak söz konusu olduğunda satış nedenine göre ev sahipleri ister istemez üzerlerinde baskı hissedebiliyor. Tok satıcı olunmadığı durumlarda “yeter ki bir alıcı çıksın da evi satalım” mantığı ile hareket etmek bir zorunluluk halini alıyor. Fakat evi ederinden düşük fiyata satmak kader değil, doğru zamanda doğru stratejilerle ev sahiplerinin yüzü gülebiliyor.

Bu yazımızın amacı da bu, evinizi değerinde satabilmenin farklı yolları hakkında bilgi aktaracağız. Siz de evinizi kısa sürede tam değerinde satmak istiyorsanız önerilerimizden yararlanabilirsiniz.

1. Önce Evinizin Gerçek Değerini Öğrenin

Evinizin gerçek değerini bilmeden ev satarken doğru fiyatlandırma yapamazsınız. Bunun için evinizin gerçek değeri ile ilgili kapsamlı araştırmalar yürütmelisiniz. Evinizin muhitinde bulunan diğer satılık konutların ne kadara satıldığını öğrenmeye çalışın, öğrendiğiniz fiyatların hangi özelliklere sahip konutlar için talep edildiğini tespit edin. Bölgenizde satışa sunulan evlerin özelliklerini, kaç odaya sahip olduklarını, bina yaşlarını, inşaat firmalarını araştırın. Daha da önemlisi öğrendiğiniz fiyatlarla satışa çıkarılan evlerin satılıp satılmadığını, ne kadar süredir satılık ilanlarının durduğunu ve satıldıysa ne kadar süre zarfında satıldığını belirleyin. Bu şekilde evinizin gerçek değerini ve hangi fiyattan satılma olasılığının daha yüksek olduğunu öğrenebilirsiniz.

2. Eviniz İçin Fiyat Belirleyin

Yaptığınız araştırmalar neticesinde evinizin satış fiyatını netleştirecek veriler elde etmişsinizdir. Bu verilerden yola çıkarak evinizin satış bedelini belirleyebilirsiniz. Evinizin fiyatını belirlerken ek olarak internet üzerinden araştırma yapabilir ya da daha da iyi bir seçeneği değerlendirerek yani gayrimenkul danışmanlığı hizmeti veren firmalardan hizmet alarak doğru rakamı ortaya çıkabilirsiniz. Gayrimenkul danışmanlığı firması seçerken güvenilir ve etik değerlerle çalışanlar arasından seçim yapmalısınız. Bu şekilde zarara uğramadan evinizi satabilirsiniz.

3. Evinizin Satışı İçin Gayrimenkul Şirketi İle Bağlantıya Geçin

Evinizi hızlı, değerinde ve sorunsuz bir şekilde satmak istiyorsanız gayrimenkul şirketi ile anlaşmak en mantıklı seçeneklerden biri olarak ön plana çıkar. Alanında uzman gayrimenkul danışmanları evinizi pazarlama noktasında tecrübelerini konuştururken potansiyel alıcılara ulaşma şansınızı kat be kat arttırır. Aynı zamanda olası bir güvenlik sorunu karşısında da daha deneyimli oldukları için evinizi satarken beklenmedik durumlara karşı sizin çıkarlarınızı daha profesyonelce temsil ederler. Gayrimenkul satışı konusunda deneyimli değilseniz ve evinizi hızlı bir şekilde değerinde satmak istiyorsanız bu önerimizi ciddiye almalısınız.

4. Bilgi Vermeye veya Evinizi Göstermeye İstekli Olun

Gayrimenkul firmaları ile anlaşıp evinizi satmaya karar verdiyseniz potansiyel alıcıların evinizi ziyaret etme isteklerine hızlı bir şekilde karşılık verin. Alıcıların herhangi bir zaman diliminde gelmesine hazırlıklı olun. Evinizi temiz tutun, sık sık havalandırın, evinizi geniş ve ferah gösterecek şekilde aydınlatma tasarımını gözden geçirin. Evinizi ziyaret edenlere evinizi daha albenili göstermek için ev dekorasyonunuzu da yenileyebilirsiniz. Gayrimenkul danışmanları ile çalışmayacaksanız ve evinizi kendiniz satacaksınız sizi arayıp bilgi almak isteyen potansiyel alıcılara karşı sabırlı ve yardımsever davranın. Evinizin özelliklerini, avantajlarını ve fark yaratan özellikleri ön plana çıkarın. Bu şekilde alıcılarda olumlu bir izlenim yaratabilirsiniz.

5. Evinize Küçük Ama Fark Yaratan Harcamalar Yapın

Evinizin boyası, mutfağı ve banyosunun durumu evinizin değerini etkileyen unsurlar arasında yer alır. Evinizin konumu muhteşem olsa da içi bakımsız olduğunda alıcılar belirlediğiniz fiyatı kırmaya çalışır. Bu nedenle varsa imkanınız küçük harcamalar yaparak evinizi yenileyin. Böylelikle evinizi değerinde ve hatta değerinden yüksek fiyata satma olasılığınızı arttırabilirsiniz.

Sakarya / Serdivan bölgesinde hizmet veren Emlak Vadisi ofisi ile iletişime geçmek isterseniz 0530 876 28 88 irtibat numarasından randevu oluşturabilirsiniz.