tuğba saçıntı
Tuğba Saçıntı
Sizi çocukluğunuza götürecek ağaç evler, geçmişe kısa bir yolculuk yapmanızı sağlayacak…

Bazı şeyler çocuklukta da yetişkinlikte de güzel olabiliyor. Kişinin kendisiyle baş başa kalabileceği, hayal gücünü besleyen ve zaman zaman da soyutlanmak için tercih ettiği tüm yollar eninde sonunda “keşke bir ağaç evim olsa!” isteğine çıkıyor. Bu yazımızda çocukluğunuzu anımsatacak, şimdi bile “keşke!” demenizi sağlayacak birbirinden özel ağaç ev modelleri bulabilirsiniz.

1.

Yeşillerin içerisinde belirsizleşip ormanla bütünleşen ve her göreni kendine hayran bırakan tasarımı ile dikkat çeken bu ağaç ev, belli ki elit zevkleri olan bir kişiye özel olarak yapılmış. Merdivenler, merdivenlerin yanındaki korunaklar ve iki ağaç gövdesi arasına inşa edilen bu özel ağaç ev ister istemez her göreni kendisine bağlıyor!

2.

Bu ağaç ev belki sizi çocukluğunuza götürmeyecek ancak eminiz ki sakinleşmek istediğiniz zamanlarda böyle bir eve sahip olduğunuzu hayal ettirecek! Çocuklukta oyun evi olarak kullanılan yetişkinlikte ise sakinleşecek bir liman olarak kabul edilen ağaç evler bu örnekteki gibi yaşam alanlarına da çevrilebiliyor. Hem korunaklı, hem güvenli, hem doğal hem de ormanın içinde. Bir insan huzuru başka nerede bulabilir ki?

3.

Ağaç ev kavramını bir üst noktaya taşıyan bu görsel, ağaç malikane olmaya aday gösterilebilir. Ağacın tepe kısmına konumlanmasa da yarattığı hissiyat değişmeyen bu güzel ağaç ev, konfor beklentilerini de fazlasıyla karşılıyor. Oldukça geniş bir verandası bulunuyor ve evin neredeyse tüm bölümlerinde manzara en göz alıcı haliyle görüntülenebiliyor.

4.

Gölün kıyısındaki bu güzel ağaç ev hayal kurdururken isyan ettirme potansiyeline sahip! Belli ki çocuklu bir aile yaşıyor bu evde, evin alt kısmındaki salıncaklar bu basit ama aynı zamanda içsel anlamda zor çıkarımı yapmamıza neden oluyor. Mütevazi bir tasarımı bulunuyor evin, ancak çatıdaki pencereler de evdeki çatı katının varlığına işaret ediyor. Kafamızı karıştıran, mütevazilikle lüks arasındaki ince çizgide dolanan bu evi çok beğendik.

5.

Bu evde unutulmaz bir çocukluk geçirilebilir, evin manzarası belki çocukların çok da dikkatini çekmeyecektir, ancak eve ulaşmak için geçilmesi gereken kısa ama çok eğlenceli görünen parkur dahi bu evi görünce çocukluğumuza dönmemize neden oluyor. Gerçek bir izolasyon isteyenlerin hayalini kuracağı bu güzel ağaç ev yıllandıkça güçlenen bir ağaç gövdesinin üzerinde unutulmaz anılar yaşanmasına aracılık ediyor.

6.

Yeşillenen ağaç dalları ile çevrelenmiş bu ağaç ev, beklentileri aşan güzelliği ile göz kamaştırıyor. Evin dışında duran sandalyeler bile bakınca insana huzur veriyor. Evin farklı merdivenlerinin bulunması ve ikinci katının tasarımı çocuklar için masalsı bir yolculuk anlamına gelebilir. Yine çok beğendik, yine kısa bir yolculukla çocukluk anılarımızı hatırladık. İçimiz sızlayarak bir sonraki görsele geçiyoruz.

7.

Evin güzelliği ayrı hem fikiriz, am diğer eve fileli bir geçiş yolunun oluşturulması sizce de ayrı bir etki nedeni değil mi? Özel alan yaratmak üzere tasarlanan bu ağaç evi kompleksi, güvenliği de elden bırakmıyor. Eve merdivenle de diğer evden file yolculuğu ile de ulaşabiliyor. Diğer ağaç evlere kıyasla daha komplike olan mimarisi ise bize diyecek tek kelime bırakmıyor. Etkileyici…

8.

Ağaç ev konseptine yeni bir yaklaşımla karşınızdayız! Ağacın dayanıklılığının kullanılmasından ziyade ağaç içine yapılandırılan bu ev gerçekten göz alıcı. Doğa ile bütünleşmekten kasıt bu olsa gerek!

9.

Japonya’da olduğu bilgisine ulaştığımız bu muhteşem ağaç ev, güneş ışığında ağacın gölgesinde tüm renklerle kucaklaşma fırsatı sunuyor. Evin tasarımı, korkuluklar ve konumu inanılmaz bir inceliği yansıtıyor. İtiraf ediyoruz, bu kez çok kıskandık…

10.

İçindeki çocuğa sahip çıkanlar için yeni çocukluk anıları biriktirmek hiç zor değil! Resimdeki bu ağaç ev de bu söylemimizi doğruluyor. Evin alt katı veranda şeklinde yapılmış, dubleks evin üst katı çatı katı olarak dizayn edilmiş. Bu detaylardan sonra ne diyebiliriz ki? Bazıları şansını kendi yaratabiliyor….