tuğba saçıntı
Tuğba Saçıntı
Tüm Başlıklar

Sebebi ne olursa olsun hediye seçmek birçok kişi tarafından sıkıntılı bir süreç olarak değerlendiriliyor. Karşınızdaki kişinin zevkine hitap edecek aynı zamanda da bir ihtiyacı varsa onu gidermesini sağlayacak hediyeyi bulmaya uğraşmak üstelik bunu da bütçenizi sıkıntıya sokmayacak şekilde yapmaya çalışmak hepimizi zorlayabiliyor.

Seçmekte Zorlananlar İçin 5 Ev Hediyesi Tavsiyesi

Bununla birlikte kültürel yapımız gereği sık sık yakın olduğumuz ya da olmadığımız kişilere hediye seçmek durumunda kalabiliyoruz. Yeni evlenen ya da yeni bir ev sahibi olanlara aldığımız hediyeler de bunlar arasında yer alıyor. Eskiden annelerimizin anneannelerimizin evlerinde her an bir yere hediye edilmeye hazır durumda bekleyen Borcamların kıymetini bilemediğimizi düşünüyor olabilirsiniz. Ancak günümüzde hediye almak artık daha kişiselleştirilmesi gereken özel bir durum olarak görülüyor. Özellikle yeni evlenen ya da yeni ev sahibi olan kişilere verilecek olan ev hediyelerinin çok özel ve önemli olduğunu kabul etmek gerekiyor. Bu gelenek uzun yıllar öncesinden günümüze gelse de hediye seçilirken artık eski geleneklere uyulmasındansa çağın ihtiyaçlarının göz önünde bulundurulması gerekiyor. Hediye alınan kişiye uygun bir hediye seçmek hem hediye verilen kişinin kendisine değer verildiğini hissetmesini sağlıyor hem de kalıcı ve uzun yıllar kullanılıp saklanılacak bir hediye vermenin tatminini yaşatıyor. Bu arada çok yakından tanımadığınız, evinin dekorasyonundaki tercihlerine ve zevklerine çok hakim olmadığınız kişilere dekoratif ürünler hediye etmek çok da doğru bir seçim olmayabiliyor.

Siz de ev hediyesi seçerken hem ihtiyaca yönelik hem de özgün hediyeler seçmek için yardıma ihtiyacınız olduğunu düşünenlerden misiniz? Eğer öyleyse özgün, alışılmışın dışında ve ihtiyaca yönelik ev hediyesi tavsiyeleri verdiğimiz yazımızı okumaya hemen başlayabilirsiniz.

Limon Portakal Sıkacaklı Sürahi

Limon Portakal Sıkacaklı Sürahi

Yakınlarına ev hediyesi almak isteyen ancak ne alacağına bir türlü veremeyenlerin kararsızlığını hediyeyi verdiğiniz kişinin memnuniyete dönüştürecek olan bu cam tasarımlı sürahi, verilebilecek en işlevsel ve keyifli ev hediyeleri arasında yer alıyor. Pratik kullanımı ve şık tasarımı ile dikkat çeken limon portakal sıkacaklı sürahi sökülüp takılabilen sıkacağı ile kahvaltı sofralarının baş köşesinde yer almayı garantiliyor. Aynı zamanda ekonomik fiyatı ile sizin de zor durumda kalmadan kullanışlı bir ev hediyesi almanızı sağlıyor.

Fotoğraf Çerçevesi

Fotoğraf Çerçevesi

Eğer aile bireylerinizden ya da çok yakın arkadaşlarınızdan birine ev hediyesi almak istiyorsanız bu tarz bir hediyenin çok uygun olabileceğini belirtmek istiyoruz. Her saniye aklında olmayı istediğiniz sevdiklerinize, annenize ya da kız kardeşinize beraber çekildiğiniz güzel bir fotoğrafı içerisine yerleştirdiğiniz fotoğraf çerçevesini hediye etmek, beklediğinizin üzerinde bir etkiye ve duygusal anlar yaşanmasına neden olabilir. 

Ahşap Sunum Tahtası

Ahşap Sunum Tahtası

Yemek yapmayı seven yakınlarınıza verebileceğiniz hediyelerden biri olan ahşap sunum tahtaları hem kullanışlı olmaları hem de şıklıkları ile dikkat çekiyor. Tabii yeni evlenen ve mutfakla arası pek iyi olmayan bir arkadaşınıza böyle bir hediye almak istiyorsanız, bir kez daha düşünmenizi öneriyoruz.

Bu arada mutfak konseptli bu hediyeyi verecek olduğunuz kişiyle aranızdaki yakınlık derecesine göre esprili mesajlar içeren bir önlük de hediye edebileceğinizi hatırlatmak istiyoruz. Böylece ev hediyesi olarak mutfakta keyifle kullanacakları işlevsel bir hediye vermiş olacağını garanti ediyoruz.

Türk Kahvesi Fincanı Seti

Türk Kahvesi Fincanı Seti

 

Bir fincan kahvenin kırk yıl hatırı vardır sözünden yola çıkarak Türk kahvesi fincanı seti hediye etmenin de karşı tarafa ne kadar değer verdiğinizi gösterecek hediyelerden biri olduğunu düşünüyoruz. Kahve seven yakınlarınız için tercih edebileceğiniz bu hediye hem onların işlerine yarıyor hem de her kullanımlarında sizi hatırlamalarını sağlıyor.

Mısır Patlatma Makinesi

Mısır Patlatma Makinesi

Standart olarak kullanılan küçük ev aletleri hemen hemen herkesin evinde eksiksiz olarak bulunuyor. O yüzden eksik olduğundan emin olduğunuz bir küçük ev aleti yoksa bunlar arasından bir seçim yapmanızı önermiyoruz. Ancak henüz herkesin evinde yer vermediği ama evde geçirilecek sinema saatlerinin vazgeçilmezi olacak bir mısır patlatma makinesini ev hediyesi olarak vermekle ev sahibini mutlu edeceğinizin garantisini veriyoruz.