tuğba saçıntı
Tuğba Saçıntı
Tüm Başlıklar

Mütevazi evleri dahi zengin ve gösterişli bir havaya büründüren ev aksesuarları hakkında hazırladığımız bu yazımız, size aradığınız ilhamı verecek öneriler içeriyor.

Duvara tablo takan karı koca

Hayatta da böyle değil midir? En küçük detaylar bile gerçekleri olduğundan farklı gösterebilir. Hayatın kendi dinamiği olarak yorumlanan bu gerçeklik ev dekorasyonlarında değişim yaratıp evlerini zengin göstermek isteyenler tarafından da uygulanabilir. Ev dekorasyonunu tamamlayan ve dekorasyonun ayrılmaz parçaları olarak değerlendirilen aksesuarlar arasından siz de doğru tercihler yaparsanız evinizi muazzam bir gösterişle süsleyebilirsiniz.

1. Gösterişli Bir Boy Aynası Atmosferi Değiştirebilir

Aynalar ev sahiplerinin konforunu arttırırken aynı zamanda küçük alanları daha ferah gösterme gibi fonksiyonlara da sahiptir. Güneş ışığını oda içerisine dağıtan bu ev aksesuarı farklı modellere sahip olduğundan evini zengin göstermek isteyenler için de büyük bir fırsat barındırır. Siz de salonunuzun zengin görünmesini istiyorsanız ev dekorasyonunuzu tamamlayacak gösterişli bir boy aynası edinebilirsiniz. Emin olun, ilk andan itibaren dekorasyonda yarattığınız farkı hissedeceksiniz!

2. Duvar Saati Tercihlerinizle Fark Yaratın

Evlerin vazgeçilmez aksesuarları arasında yer alan duvar saatleri de evini zengin göstermek isteyenlerin ilk tercihleri arasında yer alıyor. Geniş ölçülerde, şık ve dekorasyona uygun tercih edilen duvar saatleri modelleri ile salonlar bir anda daha ihtişamlı hale gelebiliyor. Klasik, modern ve rüstik tarzda üretilen duvar saatlerinin modası hiç geçmiyor, aklınızda bulunsun!

3. Vintage Aksesuarlar Göz Kamaştırıyor

Nostalji esintilerine burun kıvırıldığı günler artık geride kaldı! Vintage aksesuarlar özenle dekore edilen evlerin baş köşesinde yerini alıyor. Dekorasyon stilinden bağımsız olarak tercih edilebilen vintage aksesuarlara ulaşmak düşünüldüğünden de kolay olabiliyor. Anne annelerin ve babaannelerin evlerinde zaman zaman birbirinden özel vintage aksesuarlar bulunabiliyor. Aynı zamanda antika eşya satan dükkanlardan da vintage ev aksesuarları temin edilebiliyor.

4. Özel Yapım Sehpalar Kaliteli Bir Şıklık Sunuyor

Zigon sehpalar hemen hemen her evde yer alıyor, aynı şekilde orta sehpasız bir eve rastlamak artık mümkün olmuyor. Göz önünde bulunan ve şıklıkları ile dekorasyonu tamamlayan sehpa seçimlerinde özen gösterildiği takdirde mütevazi dekore edilen evler dahi zengin bir görünüme kavuşturulabiliyor. Özel yapım sehpalar için sanıldığının aksine binlerce TL para ödemeye de gerek kalmıyor. Standart bir sehpa özel boyalarla süslendiğinde de benzer bir etki yaratılması mümkün oluyor.

5. Geniş Tablolardan Vazgeçmeyin

Evinizi zengin gösterecek aksesuarları edinmek istiyorsanız büyük ve geniş tabloların etkisini görmezden gelmemenizi öneriyoruz. Oturma grubunuzun arkasına ya da salonunuzun odak noktası neresiyse o bölgede yer vereceğiniz renkli tablolarla evinizin atmosferine zengin bir hava katabilirsiniz. Üstelik zevkinizi de gösterme fırsatı yakalayacağınız için dekorasyon stilinizle misafirlerinizin beğenisini kazanabilirsiniz.

6. Kırlentler ve Koltuk Örtüleri

Kırlentler ve koltuk örtüleri hem işlevsel hem de dekorasyon tarzını değiştirecek etkiye sahip ev aksesuarları arasında yer alır. Kırlentlerin örtü desenleri ve koltuk örtülerinin dokuları hassasiyetle belirlendiğinde bu aksesuarlar evleri zengin de gösterebilir. Siz de evinizi zengin gösterecek ekonomik çözümler arıyorsanız şık ve tarzınızı yansıtan kırlentlerle dekoratif amaçlı kullanılan koltuk örtülerine yönelebilirsiniz. Koltuk takımlarınızın rengini ortaya çıkaran tercihlerle yarattığınız etkiyi arttırabilirsiniz.

7. Aydınlatma Fikstürleri ile Evinizin Havasını Değiştirin

Katmanlı bir aydınlık yaratıldığında evlerin dekorasyonu muhteşem bir şekilde tamamlanabilir. Gösterişli ve şık bir avize modeli de, evlerin köşelerine dek aydınlık sunan lambader modelleri de, sehpaların ya da konsolların üzerine koyulan abajurlu masa lambaları da evleri zengin göstermenin ötesinde bir etki yaratır. Dar alanların daha geniş görünmesi adına da önemli detaylar olarak değerlendirilmesi gereken aydınlatma fikstürleri ile siz de evinizin salonunda göz alıcı bir etki yaratabilirsiniz.

Evinizi zengin gösterecek aksesuarların tamamını aynı anda değerlendirmeniz gerekmiyor. Alışverişlerinizi parça parça yaparsanız bütçenizi zorlamadan sade ve şık bir dekorasyon yaratabilirsiniz.