ufuk saçıntı
Ufuk Saçıntı
Sakarya'da Ne Yenir ?
Bu şehirde nerede ne yenileceğini bir de bu şehirin çocuklarından dinleyin. Restorant isimleri adresleri ve orada ne yemeniz gerektiğini kısa kısa sizler için açıklamaya çalıştık.
 • GÜRKAN RESTORANT
  Listenin ilk sırasında Gürkan Restorant'ı koymasak olmazdı. Kaliteli et yemek göl manzarasında dostlarınızla unutulmaz bir akşam geçirmek istiyorsanız doğru tercih burası olacaktır. Tüm et ürünlerinin son derece lezzetli olmasının yanında alkollü içeceklerinizle beraber tüketeceğiniz mezelerinin tamamı da bir çok restoranta taş çıkarır. Tabi ki bizim özellikle tavsiye edeceğimiz bir liste olacak. Gürkan'a yaz aylarında gitmişseniz mutlaka akşam güneş batmadan bahçenizde ki masanıza yerleşmiş olmanızı ve siparişlerinizin arasına
   kül bastı eklemenizi tavsiye ediyoruz. Acı seviyorsanız atomu da mutlaka denemelisiniz. Gürkan restorant'ta yer ayırmak için facebook sayfasına sizi yönlendirebiliriz. Tıklayınız.
 • YAKUP USTA
  Kavurma
   severler için Sakarya'da vazgeçilmez bir adres Ferizli'de Yakup Usta. Kendi yetiştirdikleri hayvanlar ile yaptıkları kavurmalarının tadı tekrar tekrar gitmenize sebep olacak. Bir çok yerde kavurma yemiş olabilirsiniz ama bu mekan kesinlikle favorileriniz arasına girecektir. Yemekten sonra kabak tatlısını da mutlaka denemelisiniz. Yakup ustada yer ayırmak için sizi facebook sayfasına yönlendirebiliriz. Tıklayınız.
 • KÖFTECİ ETHEM
  Sakarya'da köfte denince genellikle akıla ıslama köfte gelsede 
  kazımpaşa köftesinin de müptelası son derece fazladır. Kazımpaşa da ilk kez köfte yemeye gittiğinizde yoğurtların küçük güveç kaplarda ve ters çevirili gelmesine rağmen dökülmediğini göreceksiniz. Kazımpaşa da köfte yanında manda yoğurdu tom&jerry kadar popüler bir ikilidir. Denemenizi şiddetle tavsiye ederiz. Köfteci ethem usta 'nın web sitesi için tıklayabilirsiniz.
 • KÖFTECİ MUSTAFA
  Sakarya yeni cami bölgesinde yılların eskitemediği salaş bir dükkan içinde sıcacık bir ortam. A dan Z ye her kesimin gidebileceği mükemmel bir esnaflık anlayışı. Islama köftede birinci sınıf lezzet için kesinlikle 1 numaralı tavsiyemiz köfteci Mustafa. 
  Piyaz - Islama Köfte - Şıra üçlüsünü burada tadmadan bu şehiri terk etmeyin.
 • KEBAPÇI BEY
  Sakarya çark caddesi üzerinde Erzurum'un meşhur kebabı 
  Cağ Kebabı için birinci tavsiyemiz kebapçı bey olacak. Kuzu etinin yatık bir döner şeklinde odun ateşiyle pişirildiği bu kebabın Erzurumda şu şekilde bir adeti vardır. Kebapçıya oturup bir cağ alabilirmiyim dediğinizde kendine has şişine takılmış tek bir şiş gelir, şiş biter bitmez ikincisi , sonra üçüncü dördüncü devam eder nezaman size yardımcı olan garsona dönüp nekadar devam edecek bu durum derseniz alacağınız yanıt : siz nezaman dur derseniz şeklinde olacaktır. Erzurumda Gel-Gör kebap , Sakarya'da Kebapçı bey size bu lezzeti layıkıyla ulaştıracak iki mekandır. Vaktiniz varsa uğramanızı tavsiye ederiz. Kebapçı beyde yer ayırmak için sizi web sitesine yönlendirebiliriz. 
 • SEMT LOKANTASI
  Güllük cami civarında Mithatpaşa mahallesinde yılların eskitemediği 
  43 yaşında bir esnaf lokantalasıdır Semt Lokantası. Sulu yemek denince akla ilk gelen kaliteli mekanların başında adledeceğimiz bir mekandır. Esnaf lokantalarının en güzel özelliği her gelir grubunun aynı hizmet kalitesiyle karşılaşmasıdır diyebiliriz heralde. Bu mekan için yiyecek önerisinde bulunmak çok zor olsa da biz size mutlaka menünüze eklemeniz için bir tavsiye de bulunacağız. Semt lokantasında ekşili köfte her yerde her zaman yiyemeyeciğiniz ve yediğinizde zaman zaman tekrar etmek isteyeceğiniz bir lezzettir. Çorba kıvamında maydanozlu bir köfteye kim hayır diyebilir ki ? 
 • KUZUDAN
  Agora Avm otopark çıkışında ferah oturma düzeniyle Kuzudan sakarya'da her daim kuzu çevirme bulabileceğiniz eşsiz bir mekan. 
  İç pilavı , Gerdan çorbası ve Kuzu çevirmenin ağır ağır pişmiş yumuşacık etinin tadına doyamayacağınız bu mekanı yine özellikle tavsiye ettiğimiz mekanlar listesine ekliyoruz.