emlak vadisi
Emlak Vadisi
Tüm Başlıklar

İl ve ilçelerde olmak üzere 30 üzerindeki hastaneleri ile insanların sağlığına kavuşmasını sağlayan Sakarya hastane cenneti olarak adlandırılan bir şehirdir. Şehirde bulunan bu hastaneler devlet ve özel hastaneler olarak ayrılır. Bu hastaneler kişilerin yaşadıkları hastalıkların tedavisi için gerekli olan modern sağlık ekipmanlarına sahiptir. Hastaneler sahip oldukları ekipmanlar sayesinde Sakarya dışındaki illerden gelen hastaları misafir etmektedirler.

Sakarya’daki Devlet Hastaneleri

Hastane cenneti olan Sakarya’daki devlet hastanelerinin sayısı 20’nin üzerindedir ve bu hastanelerin bir kısmı şehir merkezinde bir kısmı da Sakarya ilçelerinde bulunur.

Şehir merkezi ve ilçelerinde bulunan ve hastalar tarafından en fazla tercih edilen Sakarya devlet hastaneleri şunlardır;

  • Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi
  • Akyazı Devlet Hastanesi
  • Geyve Devlet Hastanesi
  • Yenikent Devlet Hastanesi
  • Hendek Devlet Hastanesi

Bu devlet hastaneleri sahip oldukları uzman hekim kadroları ve yardımcı personelleriyle hastaları en iyi şekilde tedavi etmek için çalışırlar.

Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Sakarya’da hizmet veren devlet hastaneleri arasında ilk sırayı alır. 1951 yılından beri hizmet veren hastane günümüzde dört kampüsten oluşan büyük bir hastanedir. Bu kampüsler merkez, doğumevi, Korucuk kampüsü ile toplum ve ruh sağlığı merkezidir.

Hastanede toplam yatak kapasitesi 935’tir ve ayrıca yoğun bakım ihtiyaçları için kullanılan 120 tane yoğun bakım yatağı vardır. Tedavi ekipmanları bakımından zengin olan hastanedeki birimler dahili ve cerrahi birimler olarak ikiye ayrılır ve bu birimlere o alanda uzman olan doktorlar bakar.

Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 56 farklı branşta hizmet verilir. Hastanede hizmet verilen birimler ise şunlardır; ortopedi, anestezi, üroloji, kalp damar cerrahisi, onkoloji, dermatoloji, KBB, kadın hastalıkları, nöroloji, gastroenteroloji, dahiliye, psikiyatri, radyoloji, acil tıp, aile hekimliği, genel cerrahi ve enfeksiyon hastalıklarıdır. Hastanede bu birimler üzerinden hizmet veren doktor sayısı ise 300’dür. Bu doktorlar arasında profesör, doçent ve uzman doktorlar vardır.

Akyazı Devlet Hastanesi

Akyazı Devlet Hastanesi Sakarya’nın Akyazı ilçesinde bulunan devlet hastanesidir. Hastane 1997 yılından beri hizmet verir. Akyazı Devlet Hastanesi 100 yatak kapasitesine sahiptir ve hastanenin bir ameliyathanesi vardır.

Hastane 250 çalışan ile hizmet verir ve bu çalışanları 40 kişiden fazlası uzman ve pratisyen doktordur. Hastanede farklı branşlar altında hastalar rahatsızlıklarına uygun bir şekilde tedavi edilir. Hastanede cerrahi ve dahili birimlerin yanı sıra; ağrı ünitesi, hemodiyaliz, fizik tedavi ve görüntüleme ünitesi bulunur.

Geyve Devlet Hastanesi

Sakarya’nın Geyve ilçesinde 1974 yılından beri hastaların tedavi edilmesini sağlayan Geyve Devlet Hastanesi 42 yataklı bir devlet hastanesidir. Hastanede hastaların tedavi edilmesi amacıyla farklı birimlerde çalışan toplam 154 personel vardır. Hastane 2018 yılından beri ise yenilenen binası ile hizmet vermektedir.

Yenikent Devlet Hastanesi

Yenikent Devlet Hastanesi Adapazarı ilçesinde bulunan ve 347 yatak kapasitesine sahip modern görünümlü bir devlet hastanesidir. 2005 yılında açılan hastanede hasta odaları ikişer kişiliktir ve hastaların rahat etmesi için geniş bir şekilde hazırlanmıştır. Odalarda klima, banyo, buzdolabı, televizyon ve dolap gibi eşyalar vardır. Hastanenin koroner yoğun bakım ünitesi vardır ve bu ünite 11 yataklıdır. Yoğun bakım ünitesinde bulunan her yatakta yoğun bakım sırasında ihtiyaç duyulan ekipmanlar bulunur.

Hendek Devlet Hastanesi

Sakarya Hendek Devlet Hastanesi 2015 yılında Sakarya’nın Hendek ilçesinde hizmet vermeye başlamıştır. 100 hasta yatağına sahip olan hastanede hastalar için yapılan odalar tek ve çift kişiliktir. Hastanede yenidoğan, kardiyal ve genel yoğun bakım üniteleri bulunur. Ayrıca böbrek hastalarının tedavisi için kullanılan 10 cihaza sahip bir hemodiyaliz bölümü vardır. Hendek ilçesi dışında çevre ilçelerden de hasta kabul eden hastane her yıl 100 bin üzerinde hastanın tedavi edilmesini sağlamaktadır.

Sakarya’daki Özel Hastaneler

Sakarya’da devlet hastanelerine gitmeyi tercih etmeyen kişilerin yararlanabilecekleri özel hastanelerde vardır. Bu hastaneler yaptıkları tahlil ve görüntülemelerle rahatsızlıkları tespit ederek doğru tedavi uygularlar.

Sakarya’da kaliteli hizmet sunun Sakarya özel hastaneleri arasında şu hastaneler yer alır;

  • Özel Medar Hastanesi
  • Özel Sakarya Bilge Hastanesi
  • Özel Beyhekim Hastanesi
  • Özel Adatıp Sakarya Hastanesi

Bu hastaneler çalıştıkları, alanında uzman doktorlar sayesinde Sakarya halkının ve misafir hastaların sağlıklarına kavuşmalarına yardımcı olurlar

Özel Medar Hastanesi

111 yatak kapasitesi olan Özel Medar Hastanesi Sakarya’nın Serdivan ilçesinde bulunur. 2016 yılında açılmış olan bu hastane haftanın 7 gününde 24 saat hizmet verir. Hastanede 19 yoğun bakım ünitesi bulunur ve bu üniteler genel ve koroner yoğun bakım üniteleridir. Ayrıca hastanede yenidoğan bebekler için hizmet veren 15 yenidoğan ünitesi vardır. Büyük bir yemek salonuna sahip olan Özel Medar Hastanesinde 150 üzerinde kişi aynı anda yemek yiyebilmektedir.

Özel Bilge Hastanesi

Sakarya’nın özel hastaneleri arasında bulunan Özel Bilge Hastanesi 1999 yılında açılmıştır ve günümüzde de hastaların tedavisi için titiz bir şekilde çalışmaktadır. Hastanenin sahip olduğu yatak kapasitesi 53’tür ve hastanenin bulunduğu yer ise Adapazarı’dır. Hastanede Hemodiyaliz, Radyoloji, Acil, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Göz Hastalıkları, Psikiyatri, Nöroloji, Diyet, İç Hastalıkları ve Beyin Cerrahi gibi birimler bulunur.

Özel Beyhekim Hastanesi

Özel Beyhekim Hastanesi 28 yıldır Sakarya Adapazarı’nda hizmet veren özel hastanedir. Kurulduğu yıl Sakarya Caddesi’nde hizmet veren hastane 1999 depremi sonrasında Tepekum Mahallesi’ne yapılan yeni binasında hizmet vermeye başlamıştır. Hastanede farklı birimlerde hizmet veren 28 tane doktor çalışır ve bu doktorlar haftanın 7 gününde de hasta kabulü yapar. Özel Beyhekim Hastanesi’nde bulunan poliklinikler ise biyokimya, çocuk sağlığı, dahiliye, cildiye, plastik cerrahi, kardiyoloji, genel cerrahi, KBB, ortopedi, radyoloji, anestezi, üroloji ve fizik tedavi bölümleridir.

Özel Adatıp Sakarya Hastanesi

Özel Adatıp Sakarya Hastanesi 1995 yılında açılan ve Sakarya’nın ilk büyük hastanesi olma özelliğine sahip olan özel hastanesidir. SGK anlaşmalı olarak hizmet veren hastane 2006 yılında Bebek Dostu Hastane olarak ödül sahibi olmuştur.

Sakarya ve çevresinin ihtiyaç duyduğu tüm sağlık hizmetlerini vermeyi amaçlayan hastane hizmet alanlarının yetersiz gelmesi üzerine 2006 yılında bünyesine ek bina eklemiştir.

Özel Adatıp Sakarya Hastanesi ağız diş sağlığı, tıbbi birimler, üreme tedavisi, estetik, diyaliz ve yoğun bakım gibi birimlere ek olarak poliklinikleriyle hizmet verir. Hastane bünyesinde hizmet veren 67 tane farklı alanlarda uzmanlaşmış olan doktor vardır.