ufuk saçıntı
Ufuk Saçıntı
Tüm Başlıklar

Dükkan açmak başlı başına zorlu bir karar, bir de detaylar devreye girince girişimcilerin soru işaretleri ister istemez artıyor. Bu yazımızda büyük caddelere cephesi olan dükkanlarda hayata geçirilebilecek iş fikirleri önerilerini bulabilirsiniz.​

Kalabalık caddede yürüyen insanlar

Siz de kendi işinizin başına geçmek ve kazanç beklentilerinizi karşılamak istiyorsanız ancak henüz büyük caddelere cephe dükkanlarda hangi işi yapacağınıza karar vermediyseniz bu yazımız tam size göre! Dikkat çekme olasılığı yüksek, insan trafiğinin yoğun olduğu ve dolayısıyla hedef kitleye kolaylıkla erişebileceğiniz lokasyonlarda başlayabileceğiniz işleri sizin için araştırdık. Keyifli okumalar…

1. Fast Food Zincirlerinin Bayiliklerini Alabilirsiniz

Bayilik veren fast food markaları arasından seçim yaparak cadde üzeri dükkanlarda karlı bir ticari hayata adım atabilirsiniz. Gıda sektörüne gösterilen talebin sürekliliğini lokasyon avantajıyla birleştirirseniz kısa sürede yatırımlarınızı amorti edebilirsiniz. Her ne kadar dünyaca ünlü fast food markalarından bayilik almak için yüklü sayılabilecek bir sermaye gereksinimi olsa da başarılı bir işletme sayesinde kazançların da aynı ölçüde yüksek olabileceği unutulmamalıdır. Fast food işletmeleri açma fikri size cazip geliyorsa ve seçtiğiniz bayilik veren firmalar tarafından belirlenen şartları karşılıyorsanız büyük caddelere cephe dükkan arayışınızı hızlandırmalısınız. Merkezi konumlardaki caddelerde dükkan bulabilirseniz hedef kitlenize kolay bir şekilde erişebilir, günlük cironuzu yükseltebilirsiniz.

2. Caddelere Cephesi Olan Butiklerde Karlılık Var

Giyim sektörü de gıda sektörü gibi talebin her daim yoğun olduğu sektörlerin başında geliyor. Sektörün dinamikleri rekabeti arttırdığı için kaliteli, farklı ve dikkat çeken ürünleri doğru lokasyonda satışa sunan girişimcilerin başarılı olma şansı artıyor. Büyük caddelere cephe dükkan bulabilen bir girişimci bu dükkanı butik olarak değerlendirdiğinde ister istemez satışlarını da çoğaltma imkanı sağlıyor. Elbette istenen başarı için yalnızca lokasyonun doğru seçilmesi de yetmiyor, dijital pazarlama yöntemlerinin de lokasyon avantajına hizmet etmesi gerekiyor.

3. Cafeler Caddelerde Kar Cepte

Büyük caddelere cephe dükkan bulan girişimciler için değerlendirilebilecek iş fikirleri listesinde cafeler de yer alıyor. Özellikle iş merkezlerine veya öğrenci popülasyonun yoğun olduğu merkezlere yakın caddelerde açılan cafeler, işletmecilerine prestijle birlikte azımsanamayacak bir kar bırakıyor. Yoldan geçen kişilerin aşinalık kazandığı, çay içmek için girip farklı siparişler de verdiği cafeler bulundukları caddeleri hareketlendiriyor.

4. Eczane Açmak Karlı İş Fikirleri Arasında Yer Alıyor

Büyük caddelere cephesi olan eczanelerin mahalle arasındaki eczanelere oranla büyük avantajları oluyor. Yalnızca reçeteli ilaç yazdırmak için değil, yoldan geçen ve reçetesiz satılan ürünleri talep edenler de cadde üzerindeki eczaneleri tercih ediyor. Hatta uzun zamandır ihmal edilen bir ihtiyaç cadde üzerinde eczane olduğunun fark edilmesiyle giderilebiliyor. İyi hizmet veren ve güler yüzlü personelleri çalıştıran eczaneler müşteri sadakati sağlamayı başarabiliyor.

5. Gözlükçü Açmanın Modası Geçmiyor

Genellikle hastane ya da klinik çevresinde konumlandığında yüksek gelir bırakacağı düşünülen gözlük dükkanları caddelerde açıldıklarında hedef kitlesini genişletebiliyor. Özellikle güneş gözlüğü de satışa sunulan dükkanlar yüksek ciro elde edebiliyor. Cadde üzerinde konumlanmanın avantajını doğru değerlendirebilen işletme sahipleri ürün çeşitliliklerini arttırabiliyor ve bulundukları caddedeki hedef kitlenin demografik yapısını göz önünde bulundurarak karlı girişimlere imza atabiliyor.