tuğba saçıntı
Tuğba Saçıntı

Dekorasyon dergilerinde devasa bahçeleri olan, çok katlı ve lüks evlere dekorasyon önerileri ile karşılaşsak da apartman daireleri de şık ve tarz bir yaşam alanına dönüştürülebilir. Bu yazımızda apartman daireleri için en popüler dekorasyon fikirlerini bulabilirsiniz.

Yeni ev aldıysanız ya da hali hazırda oturduğunuz evde bir değişiklik yaratmak için dekorasyon stilinizi belirlemek istiyorsanız bu yazımız tam size göre! Birbirinden farklı dekorasyon fikirlerini sizler için bir araya getirdik, ancak öncesinde dekorasyon fikirleri arasından seçim yaparken dikkat etmeniz gerekenler hakkında kısa bir açıklama yapmak istiyoruz.

Dekorasyon Fikirleri Arasından Seçim Yaparken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Evinizin dekorasyonunu değiştirmek istiyorsanız yeni dekorasyon tarzını belirlerken evinizin alanını, ne kadar güneş ışığı aldığını, evinizde kaç kişi yaşadığınızı ve tüm bunlara ek olarak kişisel beklentilerinizi göz önünde bulundurmalısınız. Yalnızca popüler olduğu için bir dekorasyon fikrini uygulamak yalnızca güzel kabul edilen bir eve sahip olmanızı sağlar, sizi evinizde hissettirmez. Eviniz için dekorasyon önerilerini araştırırken son kararı vermeden önce sizi heyecanlandıran, yaşam tarzınıza uyan, sizde konfor hissi yaratan dekorasyon fikirlerine yoğunlaşmalısınız. Bu şekilde evinizde daha mutlu olabilir ve ailenizle birlikte daha huzurlu günler geçirebilirsiniz.

Apartman Daireleri İçin Dekorasyon Fikirleri

Açık renklerin hakim olduğu ancak koyu bir duvar ile modern dekorasyon trendlerinin yansıtıldığı bu güzel oda, hem popüler hem de göz alıcı dekorasyon fikirlerini yansıtıyor. Konforun ön planda tutulduğu bir dekorasyon isterseniz siz de koltuklarınızın üzerine kırlentler koyabilir, mevsime göre şık örtülerle koltuklarınızın albenisini arttırabilirsiniz. Gün ışığının yetersiz kaldığı anlarda çoklu aydınlatma fikstürleri ile de evinizde katmanlı bir aydınlık yaratabilirsiniz.

Loft dekorasyon tarzının göz alıcı temsilcilerinden olan bu dekorasyon örneği sizin de aklınızı başınızdan almıyor mu? Devasa pencereler, tuğla duvarlar, sehpa olarak kullanılan sandık, rahat koltuklar, tavandan sarkan aydınlatma fikstürleri ve yeşil bitkiler ortam ambiyansını tamamlıyor.

Apartman dairelerinde yaşamak size özel bir alan yaratamayacağınız anlamına gelmiyor. Resimdeki balkon; konforu, huzuru ve doğallığı bir arada tutuyor. Son yıllarda balkon dekorasyonu fikirleri popülerleştiği için sizlerle bu güzel örneği paylaşmak istedik. Siz de balkonunuzu dekore edebilir, bitkilerin ve aksesuarların yardımıyla eşsiz bir ortam yaratabilirsiniz.

Üzerinde çalışıldığı zaman küçük apartman dairelerinin de etkileyici bir dekorasyona sahip olabileceğinin kanıtı olarak bu şirin evi sizlerle paylaşmak istedik. Açık mutfakla yaşam alanı arasında konumlandırılan sehpa, sehpanın üzerindeki masa lambası, mum ve bitkiler; duvardaki çerçeveler ve hatta Retro desenlere sahip minderiyle duvara yaslanan sandalye bu eve ayrı bir ruh katıyor.

Yaşam alanlarında minimal ve konforlu dekorasyon isteyenlere özel bu örnek bakınca bile insana huzur veriyor. Geniş pencereler biraz lüks gibi dursa da zemin renginden, halıya; TV ünitesinden koltuklara, kırlentlerden dekorasyonun parçası haline getirilen yeşil bitkilere kadar bu odadaki her şeyin birbiriyle yalın bir uyum içerisinde olduğu anlaşılıyor.

Son yılların en popüler dekorasyon tarzları arasında Retro dekorasyon da yer alıyor. Minimalist çizgilere sahip mobilyalar, renkli aksesuarlar ve konforu arttıran kırlentlerin uyumu bu görseldeki apartman dairesine zarif bir kimlik katıyor.

Hayalinizdeki eve kavuşmak için yazımızdaki popüler dekorasyon fikirleri arasından seçim yapabilir, sizi en çok yansıtan dekorasyon stiline göre evinizi dekore edebilirsiniz.